ירושלים

המקומות האהובים עלינו הם המושבה הגרמנית ורחוב עמק רפאים. ירושלים אמנם לא ליברלית כמו אחותה הצעירה והנינוחה יותר, תל אביב (רק 45 דקות משם), היא הפכה למרכז תרבותי משלה.

מלבד משמעותה הדתית וההיסטורית

ירושלים היא בירת ישראל המודרנית ועיר חדשנית ודינמית. ירושלים המערבית המודרנית היא בירת ישראל המודרנית עם כל המאפיינים המודרניים שאפשר לצפות מכל עיר בירה. מערב ירושלים – חלקה של ישראל בירושלים, הידוע גם בשם ירושלים החדשה; זהו המרכז המסחרי המודרני של העיר ומהווה את מרכז התפתחותה של העיר מאז הקמת מסילת הרכבת יפו-ירושלים בשנת 1892.

במאה הראשונה לספירה

נוצרים אירופאים רבים החלו לעלות לרגל לירושלים. משנת 1099 עד 1187 לערך, כבשו הצלבנים הנוצרים את ירושלים וראו את העיר כאתר דתי חשוב. בשנים 1516 עד 1917 שלטה האימפריה העות'מאנית בירושלים וברוב המזרח התיכון. במהלך מלחמת ששת הימים מ-1948 עד 1967, ירושלים הייתה עיר מפוצלת: ירדן שלטה במזרח ירושלים ובעיר העתיקה, בעוד שישראל שלטה בירושלים במערב. במהלך מלחמת ערב-ישראל ב-1948, ירושלים המערבית הייתה אחד השטחים שנכבשו על ידי ישראל וסופחו לאחר מכן על ידי ישראל, בעוד שמזרח ירושלים, כולל העיר העתיקה, נכבשה על ידי ירדן וסופחה לאחר מכן.

רחם ה' אלוהינו ישראל עמך; לירושלים עירך; ובציון, משכן כבודך; על מזבחך ועל מקדשך. אנחנו תמיד מציגים את עמדתנו ברוגע, ללא דרמה ומצפים שיבינו אותנו.

עם זאת, רק בשנתיים האחרונות העמידה אותו ממילא לתחרות. הקונספט של מסעדת ירושלים גריל המזרח התיכון מקורו ב-2004 בצד הצפון מערבי.

הכותל המערבי

בכותל המערבי מלבד זה שהוא אזור קדוש לעם היהודי, יש מסורת רבת שנים לחגוג ברחבת הכותל בר מצווה, ניתן להגיע עם כל המשפחה, ולחגוג בצורה מרגשת ביום המיוחד הזה.

לאחר מכן ניתן לחגוג בבית עם החברים וגם ניתן לשלב אטרקציות לבר מצווה, יש מגוון משחקים ופעילויות בתחום, יש שולחנות משחק מגוונים ויש סימולטור נהיגה, כדורסל זוגי, מציאות מדומה ועוד.

 
למידע נוסף בתחום של אטרקציות לבר מצווה עליך לבקר ב- idans.co.il

דילוג לתוכן